‘විෂම භාග’ ෂැංහයි සිනමා උළෙලේදී සම්මාන 2කට නිර්දේශ වේ

0
35

ලෝකයේ සුප්‍රසිද්ධ ‘ඒ’ ශ්‍රේණියේ සිනමා උළෙලක් වන චීනයේ ෂැන්හයි අන්තර්ජාතික සිනමා උළෙලේ ‘ඒසියා නිව් ටැලන්ට් අවෝඩ්’ සිනමා සම්මාන සඳහා හොඳම නළුවා සහ හොඳම තිරරචනය සම්මාන ද්විත්වයට ශ්‍රී ලාංකික නිෂ්පාදනයක් වන “විෂම භාග” චිත්‍රපටය (The Other Half) නිර්දේශ වී තිබේ.

ශ්‍රී ලාංකීය සිනමා කෘතියක් ආසියාවේ විශාලතම සිනමා උළෙලක් වන මෙම සිනමා උළෙලේ දී මෙසේ ඇගයීමකට ලක්වන්නේ ප්‍රථම වතාවටය.

ළමා මනස පිළිබඳ කතා කෙරෙන මෙම චිත්‍රපටය, වැඩිහිටියන්ගේ එක් වචනයකින් පුංචි ළමා මනස කෙතරම් සෙලවිය හැකිදැයි අවබෝධ කරවයි.

ලබන වසරේ මුල් භාගයේදී ශ්‍රී ලංකාවේ තිරගත කිරීමට නියමිතව ඇති “විෂම භාග” ජූනි මස 15 සිට 24 දින දක්වා පැවැත්වෙන 22වන ෂැන්හායි ජාත්‍යන්තර සිනමා උළෙලේ දී ලෝකයේ සිව්දෙසින් ඉදිරිපත් වූ විශිෂ්ඨ සිනමා කෘති අතර තරඟකාරීව ශ්‍රී ලංකාව නියෝජනය කරනු ලබයි.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here